Tesla Model X

Published by admin on

Тесла го претстави новиот освежен електричен SUV Model X, заедно со новиот Model S, откривајќи го новиот дизајн, различни опции и ажурирана цена.
Тој е сличен на новиот ентериер на Model S, но Model X сепак го задржува своето панорамско стакло и може во внатрешноста да се конфигурираат седишта до 7 патници.
Според досташните конфигурации на долгиот опсег на различните детали цената започнува од 90.000 – 120.000 долари.
Производството на новиот модел X, Тесла наскоро ќе го започне во овој квартал, како и со испораките што ќе следат кратко потоа.
За разлика на моделите 3 и Y, воланот се одликува со нови копчиња за допир за сигнали за вртење, големи светла, звук, автоматски пилот, контрола на шофершајбната и гласовни команди, за да на крајот надежта на Тесла е дека сите овие опции автомобилот ќе ги извршува потполно автоматски.
Categories: Сите

0 Comments

Напишете коментар

Avatar placeholder

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *