Тесла ја заврши својата фабрика во Остин вредна 1.1 милијарда долари за помалку од една и пол година

Published by Zoran Mitreski on

Се очекува во секој момент пуштање во редовна работа новата Гигафабрика на Тесла во Остин, Тексас, што потенцијално интересно барем за инвеститорите, е тоа што колку побрзо Tesla започне со производство на Model Y, толку побрзо ќе може да се зголеми и да има значително влијание во автомобилската индустрија во 2022 година.
Се очекува да следи успешна производствена линија на Model Y , што значи дека тајмингот е критичен доколку првиот производствен Cybertrucks пристигне пред крајот на годината.
Објавено е дека во Гига Остин, се планира најголемиот состанок на сопствениците на Tesla во историјата.
Настанот, наречен „Teslacon Texas“, ќе се одржи на почетокот на 2022 година како што се очекуваше и ќе се совпадне со официјалното отворање на Тексас гигафабриката.
Консултација, Проектирање, Изведба и Одржување на Соларни Системи
Контакт: 075 480 380
Categories: Сите

0 Comments

Напишете коментар

Avatar placeholder

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *